W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, kursy

W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, kursy

Czy można oswoić najnowsze technologie, korzystać z Internetu bezpiecznie i pożytecznie, nauczyć się języka obcego i równocześnie nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy? Tak, to możliwe dzięki współczesnym technologiom cyfrowym. Dołącz do cyfrowego świata! Jak to zrobić, jak zacząć? Chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o pożytkach z Internetu? Co Internet może zrobić dla ciebie? Dowiedzą się tego Państwo na którejkolwiek z konferencji z cyklu "W świecie cyfrowym - szkolenia, warsztaty, konferencje".

>> Szczegółowe informacje nt. najbliższych konferencji i warsztatów

Co oferujemy

W ramach konferencji oferujemy warsztaty komputerowe z zakresu edukacji informacyjnej oraz medialnej, w tym zagadnienia bezpieczeństwa w sieci, umiejętności korzystania z cyfrowego środowiska w procesie edukacyjnym, jak również na potrzeby pozaszkolne, domowe itp., a także poznacie Państwo konkretne narzędzia i zasoby ICT europejskich programów edukacyjnych.

Na każdej z konferencji przewidziane jest przeprowadzenie trzech warsztatów tematycznych do wyboru:

  • e-projekty w szkole na przykładzie programu eTwinning
  • e-safety – bezpieczny Internet
  • e-obywatel

Dla kogo

Warsztaty przeznaczone są dla szeroko rozumianego środowiska oświatowego. Wspierają wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów oraz doskonalenie umiejętności cyfrowych nauczycieli, wychowawców, opiekunów, ze szczególnym uwzględnieniem integrowania nowoczesnych technologii informacyjnych z zajęciami realizującymi podstawę programową we wszystkich przedmiotach szkolnych i na wszystkich etapach kształcenia.

Na konferencję zapraszamy także rodziców, uczniów i wszystkie inne osoby zainteresowane poznaniem Internetu lub rozwinięciem swoich kompetencji cyfrowych.

Uczestnikom spoza miejsowości, w których organizowane są konferencje zapewniamy ZWROT KOSZTÓW PODRÓŻY, a w przypadku konferencji dwudniowej - NOCLEG.

Każdy uczestnik warsztatów komputerowych otrzyma CERTYFIKAT ukończenia szkolenia.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w pracowniach komputerowych prosimy zgłosić udział w warsztatach w odpowiednim polu formularza zgłoszeniowego. W miarę możliwości, prosimy o przyniesienie własnych laptopów.

Wszystkie konferencje realizowane są przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji i zespół programu eTwinning w ramach zadania publicznego "W świecie cyfrowym – szkolenia, warsztaty, kursy" na zlecenie Ministra Administracji i Cyfryzacji.

Switch style