Aktualności Grundtviga

27.04.2012
Międzypokoleniowe spotkanie licealistów z seniorami

23 kwietnia 2012 r. w VIII LO im. Króla Władysława IV w Warszawie odbyło się międzypokoleniowe spotkanie w ramach obchodzonego 29 kwietnia Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Wzięli w nim udział minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz, seniorzy: Grażyna Rabsztyn, Henryk Sowiński, Paweł Elsztein i płk Marian Żmuda oraz uczniowie i nauczyciele VIII LO.

24.04.2012
Oświadczenie w sprawie ofert odpłatnego przygotowywania wniosków do programu Grundtvig

W związku z pojawiającymi się ofertami związanymi z odpłatnym przygotowywaniem wniosków o dofinansowanie w ramach programu Grundtvig, a zwłaszcza w akcji Kursy doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych, przypominamy, że jednym z podstawowych założeń programu jest bezpośrednie zaangażowanie wnioskodawców w proces przygotowywania wniosków i samodzielne ich wypełnianie.

04.04.2012
Konkurs European Language Label

European Language Label (Europejski znak innowacyjności w dziedzinie nauczania i uczenia się języków obcych) to europejski certyfikat jakości w edukacji językowej. W Polsce przyznawany jest od 2001 roku za projekty wykorzystujące nowatorskie rozwiązania w dziedzinie nauczania i uczenia się języków. Certyfikat jest wyróżnieniem za innowacyjne techniki kształcenia i promuje osiągnięcia metodyczne i dydaktyczne.

Nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach:

04.04.2012
Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

29 kwietnia jest obchodzony w Unii Europejskiej jako Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W związku z tym, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej - krajowy koordynator Europejskiego Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej 2012 w Polsce - planuje szereg inicjatyw związanych z Europejskim Dniem, w tym:

03.04.2012
Wyniki selekcji wniosków w akcjach Kursy doskonalenia zawodowego i Wizyty i wymiana kadry

3 kwietnia 2012 r. Zarząd Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji podjął decyzje selekcyjne w akcjach Kursy doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych i Wizyty i wymiana kadry dla edukacji dorosłych (terminy składania wniosków odpowiednio: 16 stycznia i 16 lutego 2012).

Decyzje są opublikowane w zakładce "Wyniki selekcji" dla konkretnej akcji.

03.04.2012
Seminarium kontaktowe w ramach Programu Grundtvig w Wielkiej Brytanii

Seminarium konaktowe "Back to learning, Back to work" odbędzie się w dniach 4-7 lipca 2012 r. w Birmingham, Zjednoczone Królestwo.

Seminarium poświęcone będzie projektom partnerskim w ramach Programu Grundtvig oraz w ramach Programu Leonardo da Vinci. Łącznie w seminarium weźmie udział 60 osób ze wszystkich krajów biorących udział w programie. Przewidywana pula miejsc dla uczestników z Polski to 4 miejsca (dla Programu Grundtvig).

02.04.2012
Najbliższy termin składania wniosków: 30 kwietnia

30 kwietnia upływa termin składania wniosków w akcji Kursy doskonalenia zawodowego kadry dla edukacji dorosłych.

W przypadku problemów i pytań związanych z wypełnianiem formularzy wniosków prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny z pracownikiem Narodowej Agencji obsługującym akcję - nasze dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt.

27.03.2012
Konkurs EDUinspiracje 2012 - czekamy na najlepsze projekty!

Do udziału w konkursie EDUinspiracje zapraszamy zarówno organizacje, jak i beneficjentów indywidualnych. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 17 kwietnia.

21.03.2012
Asystenci Grundtviga o swoich doświadczeniach

Helena Tomczuk, Asystentka Grundtviga w organizacji Her & Der w Leuven (Belgia) dzieli się swoimi doświadczeniami z pobytu na Asystenturze w najnowszym newsletterze belgijskiej Narodowej Agencji.

21.03.2012
Europejski Rok Wolontariatu - Atlas Dobrych Praktyk

W Atlasie przedstawione zostały sylwetki wolontariuszy – laureatów konkursu „Barwy wolontariatu” z ostatnich 10 edycji. Konkurs, organizowany corocznie przez Sieć Centrów Wolontariatu, jest okazją do tego, by podziękować wolontariuszom na co dzień współpracującym z organizacjami, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi. To także szansa ukazania wielobarwności działań społecznych i aktywności wolontariuszy.

Switch style